News


Magazyn Usta i MYSIA 3 już po raz drugi zapraszają na ŚWIĘTO KWIATÓW. Przedstawimy najciekawsze i najbardziej nowoczesne nurty florystyczne oraz ceramiczne. Pozwolimy kupić sadzonki na balkon i do ogródka, zabrać kwitnące wiosenne bukiety do domów. Szykujemy plan warsztatów kwiatowych, roślinnych. Nasi goście będą mieli okazję zobaczyć, jak powstają kwiatowe kompozycje, prezentowane z wyjątkowym kunsztem, porozmawiać z hodowcami oraz zrobić zakupy.
swieto_kwiatow_630
W gronie wystawców znajdą się też między innymi producenci naczyń ceramicznych w tym m.in. pięknych, tradycyjnych majolik produkowanych na bazie oryginalnych tradycji i wzorów przez Pałac w Nieborowie, a także tych autorskiej ręcznie wykonywanej ceramiki – przedstawimy selekcję najciekawszych wykonawców z Polski.
Poza tym znajdą się narzędzia ogrodnicze, kosmetyki bazujące na roślinnych składnikach, ubrania z kwiatowymi motywami, piękne zielniki, małe szklarnie i lasy zamknięte w butelce. To wszystko będzie można kupić prosto od wytwórców. Przygotowane zostaną również przekąski inspirowane kwiatami i wiosną.
Dodatkową atrakcją święta będzie kameralna wystawa prac Bazylego Albiczuka, malarza samouka, wielkiego miłośnika ogrodów i kwiatów, który całą swoją twórczość poświecił kwiatowej tematyce. Ekspozycja powstanie w kooperacji z Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej. Na miejscu będzie też można kupić książkę o artyście.


MYSIA 3 oraz OFFROOM zapraszają na Pierwszą Aukcję Młodej Sztuki Polskiej, która odbędzie się przy skwerze Wolnego Słowa na trzecim piętrze naszego domu handlowego. Prezentowane będą prace artystów młodego pokolenia, których wyróżnia nieszablonowe myślenie, idee stojące za wizualną warstwą obrazu oraz nieprzeciętna energia, którą dostrzec można w ich pracach.
Zmieniamy spojrzenie na aukcję sztuki i otwieramy ją dla tych, dla których wystrój wnętrza to również część osobowości.
aukcja_offroom_630
Pokazujemy, że aukcja obrazów to dobra odpowiedź dla poszukiwaczy unikalnych rozrywek oraz dla prawdziwych myśliwych.
Udział w aukcji organizowanej przez OFFROOM daje artystom możliwość rozwoju, a uczestnikom, oprócz ogromnej przyjemności, niecodzienny kontakt ze sztuką i możliwość wejścia w stan jej posiadania.
Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem prac dostępnym na stronie:
http://www.offroom.pl/aukcja/
oraz
http://www.offroom.pl/katalog/


GŁOSY O ZMROKU 2016 to druga edycja autorskiego, kameralnego festiwalu muzycznego, któremu przyświecają idee popularyzowania świetnej muzyki w coraz szerszych kręgach odbiorców. Festiwal łączy – twórców ze słuchaczami, artystów i publiczność – podobnie jak dzień z nocą, podczas zmroku łączą się pierwiastki najbardziej magiczne. Na scenie podczas koncertów łączymy różnorodne gatunki muzyczne, takie jak pop, klasyka i jazz w nowych odsłonach. Zmniejszamy dystans między sztuką i jej odbiorcą, pozwalając słuchaczom integrować się z ulubionymi artystami, stwarzając elegancką atmosferę. Każdy niedzielny wieczór to dwa oddzielne koncerty,zawsze zróżnicowane gatunkowo i pod względem repertuatu, podzielone przerwą, podczas której zapraszamy Państwa na lampkę wina i do rozmowy – ze sobą, z nami a przede wszystkim z artystami. Spotykamy się podobnie jak w zeszłym roku na Mysiej 3, w szczególnym dla kultury i sztuki miejscu, dawnym budynku Urzędu Cenzury, dziś – katalizatorem kulturalnego rozwoju stolicy. Tworzymy wydarzenie jakiego brakowało na artystycznej mapie Warszawy – to wydarzenie nie może odbyć się bez Państwa, tylko wspólnie stworzymy wyjątkową atmosferę podczas każdego wieczoru – serdecznie zapraszamy!
veritaŚWIĘTO KAWY I HERBATY / MAGAZYN USTA / MYSIA 3

17 października rano zapach parzonych liści herbaty i palonych ziaren kawy obudzi zaspaną Warszawę. Wraz z nadejściem pierwszych jesiennych dni miejsce letnich lemoniad i cydrów zajmą dwie królowe: kawa i herbata.

Z nami zaczniecie dzień od kenijskiego espresso lub aromatycznego dripa. Poznacie najlepszych baristów i najlepsze palarnie kawy. A że herbata jest nową kawą i coraz częściej pojawia się w kawiarniach trzeciej fali, parzona z tą samą starannością co chemexy i dripy, ten napój także pojawi się na Mysiej.

Zielone, czarne, kwitnące czy organiczne z dalekich Chin, Indii czy Sri Lanki. W pięknych kolekcjonerskich pudełkach i na wagę. Te popularne i te unikatowe. Opowiemy o historii I metodach parzenia, a specjaliści z Berlina zaproszą na niecodzienną degustację. Będzie też nowoczesna ręcznie tworzona ceramika i wiele akcesoriów do parzenia zarówno kawy, jak i herbaty.

Wstęp bezpłatny.
plakat_630

WYSTAWCY

P & T Paper and Tea (Berlin), THE BARN (Berlin), Filtry Cafe (Warszawa), Java Coffee Company (Warszawa), Czajnikowy.pl (Gliwice), Magazyn Praga (Warszawa), Spiek Ceramiczny (Poznań), Andrzej Bero (Warszawa), The Merchands of Chai (Warszawa), The Tea (Łódź), Coffeedesk (Kołobrzeg), STOR (Warszawa), Ministerstwo Kawy (Warszawy), MOD (Warszawa), Balagan Elementy (Warszawa), Magdalena Święciaszek (Warszawa), Maison de The (Warszawa), Ceramika Barbara Turkiewicz (Warszawa), Pat Pottery, KOOE studio ceramiki, Klara Bukowska Ceramics, Odette, FENEK, Amii Filtry, Czarny Deszcz (Wrocław)
Coffee Proficiency (Kraków), Look At Me Plates, Coffee Zone Q BOX

PLAN DNIA

 • 11.00 – Warsztaty parzenia i degustacja herbat Paper & Tea (Berlin), tylko 15 osób, udział 50 zł, zapisy: karaim@ustamagazyn.pl
 • 12.30 – The Barn, opowieść o kawiarniach trzeciej fali „THE BARN COFFEE ROASTERS – a new age for coffee“
 • 13.00 – cupping by Filtry Cafe kawy ze świata + prezentacja nowych metod parzenia
 • 14.00 – woda w procesie parzenia, wykład + prezentacja
 • 15.00 – Czajnikowy.pl warsztaty czyli DO & DON’Ts w parzeniu herbaty
 • 16.00 – Java Coffee: OD ZIARNA DO FILIŻANKI – różne odmiany Arabik, a smak kawy

PATRONAT MEDIALNY: Aktivist, Usta Magazyn


Już w dniach 1 i 2 sierpnia w Domu Towarowym Mysia 3 pojawią się najważniejsze polskie wydawnictwa, a dzieci i rodzice będą mogli wziąć udział w spotkaniach i warsztatach z młodymi artystami związanymi z książką dziecięcą i designem.
kiermasz_tere_fere
Pomysłodawcami wydarzenia są Muzeum Książki Dziecięcej i wydawnictwo MUZA SA., a jego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i pokazanie, że kontakt z literaturą już od najmłodszych lat jest ważny dla prawidłowego rozwoju zarówno indywidualnego, jak i społecznego. Dlatego główną osią festiwalu są spotkania i warsztaty z dziennikarzami oraz autorami książek i ilustracji. Trzecia edycja „Tere-Fere” to jeszcze więcej dziecięcej literatury, wydarzeń i dobrej zabawy!

fbsmall


Zapraszamy na ŚWIĘTO CHLEBA, kulinarne targi w samym sercu Warszawy. Zaczynamy od śniadania, czyli chrupiących croissantów i rozmaitych past. Następnie smakujemy świat chleba w całej jego różnorodności – od wiejskich bochnów, francuskich bagietek, tradycyjnych chlebów na zakwasie po orientalne bułeczki czy pieczywo chrupkie. Chleb wystąpi także w wersji bezglutenowej. Oczywiście idealnym towarzystwem dla wypieków będą oryginalne domowe smaki konfitur. Święto Chleba to nie tylko kulinarna rozpusta, ale też panel dyskusyjny, na którym zdradzimy tajniki pieczenia chleba. Po takim dniu nabierzecie ochoty na własnoręczne wypieki w domu, zapraszamy więc do naszego punktu wymiany zakwasu oraz na zakupy designerskich akcesoriów kuchennych.

swieto_chleba


MAGAZYN USTA & MYSIA 3 || ŚWIĘTO KWIATÓW ||| 11 KWIETNIA 2015
Pragniemy celebrować wiosnę i dlatego zapraszamy na Święto Kwiatów. Zachęceni sukcesem zeszłorocznego Święta Jabłka i Festiwalu Cydru, który zorganizowaliśmy koniec września 2014, tym razem na temat przewodni naszego wydarzenia wybraliśmy kwiaty. Chcemy przywracać wiedzę o ich uprawie, nazwach i zwyczajach. Chcemy zamienić Mysią w pachnący ogród i zachęcić naszych gości, by jego część zabrali ze sobą do domów.
baner_FB
Magazyn Usta i MYSIA 3 zapraszają na ŚWIĘTO KWIATÓW. Czekamy na entuzjastów kwiatów naturalnych i naczyń ceramicznych, aby mogli cieszyć oczy i nosy wyjątkowymi odmianami kwiatów z całego świata. Zaprosiliśmy wystawców z całej Polski, aby mogli zaprezentować mniej i bardziej znane odmiany roślin ciętych i tych w doniczkach. Łukasz Marcinkowski i Radosław Berent z poznańskiej Kwiaciarnia Kwiaty i Miut oraz wrocławska grupa Mchy i Paprocie poprowadzą kwiatowe warsztaty. Nasi goście będą mieli okazję zobaczyć, jak powstają kwiatowe kompozycje, prezentowane z wyjątkowym kunsztem, porozmawiać z hodowcami oraz zrobić zakupy.
Do ekspozycji kwiatów bardzo przydaje się ceramika. Donice, wazony, misy etc. A w Polsce właśnie pojawiła się nowa fala autorskiej, handmade’owej ceramiki. Jest unikatowa, niepowtarzalna, piękna, Zachwycamy się nią, kupujemy na pniu prosto z rąk jej twórców, chcemy podzielić się tą fascynacją – mówi Monika Brzywczy, pomysłodawczyni i organizatorka święta. Fenek, Eden, Ani Ani, Malwina Konopacka, Barbara Turkiewicz, Andrzej Bero, Kiełkowniki, Look At Me Plates –kilkunastu producentów ceramiki pokaże swoje najnowsze prace na Mysiej.

W gronie wystawców znajdą się też między innymi producenci kwiatowych ubrań kosmetyków, biżuterii. Wszystko będzie można kupić prosto od wytwórców. Przygotowane zostaną również przekąski inspirowane kwiatami i wiosną, m.in czekolada z płatkami kwiatów czy pączki o smaku lawendy. Kawę zaserwują Filtry, a kwiatową muzykę zagra DJ Flower Boo.

PLAN DNIA:

 • 10.00-12.00 || WARSZTATY KWIATY MIUT
 • 11.00 || OTWARCIE MYSIEJ DLA PUBLICZNOŚCI
 • 12.00-13.00 || JAK PRZESADZAĆ ROŚLINY DONICZKOWE (pokaz i konsultacje / Łukasz Marcinkiewicz, Kwiaty Miut ,bezpłatnie)
 • 15.00-16.30 || WARSZTATY KOKEDAMA WISZĄCE OGRODY Mchy i Paprocie
 • 20.30 || kolacja kwiatowa, przygotowana przez Marysię Przybyszewską, która pracowała w najlepszej restauracji na świecie: kopenhaskiej Nomie (bilety sprzedane)

11.04. , godz. 11-19, Mysia 3.
Na Święto Kwiatów wstęp wolny, na warsztaty i kolację obowiązują zapisy.


„Arakimania” i „Love by Leica” Nobuyoshi Arakiego oraz „Kinky City” Pawła Jaszczuka – w listopadzie Leica Gallery Warszawa zaprezentuje jednocześnie aż trzy wystawy. Ekspozycje można oglądać w galerii od 8 listopada do 14 grudnia.
Nobuyoshi Araki to legenda japońskiej fotografii. Szokuje i wzbudza kontrowersje, a jednocześnie zyskuje fanów na całym świecie dzięki swojej artystycznej wrażliwości. Łączy symbole kulturowe Wschodu i Zachodu, wulgarność z wielką delikatnością. Kobiety związane według sztuki Kinbaku, kwiaty i jedzenie, przedstawione w erotyczny sposób, a także dokument z życia i śmierci jego żony i… kota Chiro – to serie, które są znakiem firmowym Arakiego. Po pierwszej europejskiej wystawie w 1992 azwisko autora zaczęło być wymieniane obok Nan Goldin czy Larrego Clarka, a o sesje poprosiła Bjork, później LadyGaga. Araki jest bezsprzecznie uznany za jednego z najbardziej pracowitych i płodnych współczesnych artystów: wydał ponad 400 książek i otworzył kilkadziesiąt wystaw na całym świecie.
Arakimania
„Arakimania” to pierwsza tak duża, przekrojowa wystawa prac Arakiego w Polsce. Złożą się na nią książki i wybrane prace z kultowych już serii „Sentimental Joruney / Winter’s journey”, „Kaori love”, „Sentimental Journey / Spring Joruney”, „A’s lovers”, „Erotos”, setki polaroidów, seria czarno-białych odbitek pomalowanych farbą akrylową, a także w osobnej przestrzeni ekspozycyjnej – projekt „Love by Leica”, wykonany przez Arakiego swoim ulubionym analogowym aparatem. Większość z unikatowych prac znajdzie się w ofercie sprzedażowej Leica Gallery Warszawa.
Trzecia z listopadowych ekspozycji to Kinky City. Paweł Jaszczuk sfotografował życie erotycznych klubów, imprez S-M, happening barów, fetysz barów w Tokio. Dotarcie do niektórych z tych miejsc zajęło mu dwa lata i paradoksalnie był to najtrudniejszy element projektu. Później nie liczyło się, że trzyma w ręku aparat. Ludzie ze zdjęć to everymani, bogacze, menadżerki międzynarodowych korporacji. Jaszczuk pokazuje, jak nocą zrzucają ubranie i uznane społecznie role i płacą czasem wielokrotność średniej pensji krajowej za zaledwie kilka godzin przyjemności, grzechu lub wyzwolenia. Mężczyźni i kobiety w lateksie, w przebraniach, z igłami w ciele, ludzie wyglądający jak lalki, lalki wyglądające jak ludzie – fotograf dokumentuje, ale jednocześnie pyta kiedy bywamy wyzwoleni, kiedy pozujemy, kiedy jesteśmy prawdziwi. Jego celem nie jest szokowanie – artysta dotarł do imprez dalece bardziej kontrowersyjnych i nietypowych od tych, które pokazuje, ale nie zdecydował się ich fotografować – nie dostrzegł tam nic ponad wojerystyczne spełnienie uczestników.

Nobuyhosi Araki, „Arakimania” i „Love by Leica”
Paweł Jaszczuk, „Kinky city”

8 listopada – 14 grudnia 2014, Leica Gallery Warszawa, MYSIA 3

Wernisaż: 7 listopada, 20:00 (wstęp bezpłatny)

Pn-sb: 10:00-20:00, nd: 12:00-18:00
16 zł – bilet normalny, 10 zł – bilet ulgowy i grupowy (powyżej 5 osób);

w poniedziałki cena biletu dla wszystkich zwiedzających: 10 zł. Dla zwiedzających cena katalogu zostanie pomniejszona o cenę biletu.

Wstęp na wystawę tylko dla osób pełnoletnich.

Partner główny wystawy: MYSIA 3
Wystawa pod Honorowym Patronatem Ambasady Japonii

Współpraca: Festiwal Filmowy Pięć Smaków
Patronat medialny: KMAG, Voyage, Label Magazine, MaleMEN, FotografiaKolekcjonerska.pl, Artinfo, FineLife.pl, doc! photo magazine, Fotopolis


W rocznicę pierwszych wolnych wyborów, przy okazji odsłonięcia przed naszym budynkiem Memoriału Wolnego Słowa postanowiliśmy dołożyć swój głos do tej rocznicy i pokazać jak działała – mieszcząca się niegdyś przy Mysiej – cenzura. Jak to było kiedyś – kiedy nie wolno było pisać, mówić czy nawet myśleć tego co się chciało? Jak pracowali cenzorzy i czym się kierowali? We współpracy z Polską Agencją Prasową stworzyliśmy wystawę czternastu zdjęć, które pokazują różne codzienne ingerencje Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk przy Mysiej. Widzimy samochody zagłuszające sygnał radia Wolna Europa, widzimy wykadrowane ręką urzędnika ujęcia, napisy na murach pokazujące sprzeciw wobec ówczesnych mediów czy zdjęcia, które przez Cenzurę nie zostały dopuszczone do druku.
Towarzyszące zdjęciom opisy wyjaśnią naszym młodszym gościom jak to możliwe, że cenzor dopisywał „TYLKO NA ZAGRANICĘ” czy wymazywał z fotografii całe sylwetki.
Dzisiaj niektóre z tych zdjęć budzą uśmiech – niczym kabaretowe gagi – i bardzo dobrze – niech będą tylko cieniami przeszłości, ale niech nie zostaną zapomniane.

rocznica

Wystawę warto zobaczyć, żeby przypomnieć sobie jak bardzo zmieniła się nasza rzeczywistość. Pokażą nam to zdjęcia, ale wystarczy, że przejdziemy po piętrach budynku przy MYSIEJ 3, żeby zobaczyć, że ta wolność przyjęła różne formy – moda jest wolnością, sztuka jest wolnością i – przede wszystkim – możliwość dokonania wyboru jest wolnością.


Z przykrością informujemy, że impreza METAL DESIGN zostaje odwołana z przyczyn niezleżnych od organizatora.
metal-design-plakat07


Fotografie Vivian Maier

Od 9 maja do 23 czerwca w Leica Gallery Warszawa można oglądać i kupić zdjęcia, za którymi stoi jedna z najbardziej niesamowitych zagadek w historii fotografii. Zamknięta w sobie, ekscentryczna, dziwna, specyficzna. Tak mówią o Vivian Maier jej byli pracodawcy. Wspaniałe, wstrząsające, perfekcyjne, mistrzowskie to przymiotniki opisujące jej zdjęcia.
Leica Gallery Warszawa prezentuje wybór czterdziestu fotografii z kolekcji Jeffreya Goldsteina, kolekcjonera sztuki, który był jedną z pierwszych osób, jakie rozpoznały artystyczny kunszt zdjęć Vivian Maier. Są to kadry, które z filmem „Szukając Vivian Maier”, stworzą najszerszą prezentację prac Vivian w Polsce. W wystawie widzimy ulubione motywy Vivian: grę cieniem, autoportrety, zbliżenia nieznanych jej twarzy. Klucz do spojrzenia na zdjęcia Vivian to odniesienie się do pojęcia „amatorstwa” i fotografów-amatorów. Jak zmienia znaczenie tego słowa fotografia o takiej sile wyrazu, tak perfekcyjnie zaplanowane kadry? Czy Vivian była w ogóle amatorką?
BILETY WSTĘPU – 10zł normalny, 5zł ulgowy, poniedziałki wstęp wolny.


Prezentacja kolekcji HU Design

10299081_1493157980897084_8942862163191853941_n[1]


WYSTAWA FOTOGRAFII „Niespiesznie”, Anita Andrzejewska

Większość prac z najnowszej wystawy artystki została wykonane w Birmie, u progu ważnych społecznych przemian w bardzo burzliwym dla kraju momencie, większość z nich jest jednak poza czasem. Widz mógłby nawet sądzić, że niektóre z nich powstały kilka dekad wcześniej. W serii prac zauważamy motywy ulubione przez Andrzejewską: portrety – zapisy spotkań i rozmów; pejzaże – sytuujące w konkretnym miejscu i wreszcie martwe natury i detale – jako części codzienności, idealne dopełnienie historii. Andrzejewska przez lata wykształciła swój unikalny sposób fotografowania. Każde zdjęcie w całej historii fotografii jest zatrzymaniem czasu. U Andrzejewskiej jednak te chwile wydają się trwać dłużej. Nie ma tu spektakularnych akcji, momentów decydujących. Jest za to dużo spokoju, trwania i ciszy. Kompozycja jest zawsze starannie wypracowana, zapisany moment zdaje się bardziej uniwersalny.

Anita_Andrzejewska

W Leica Gallery prezentowanych jest kilkadziesiąt premierowych zdjęć Anity Andrzejewskiej. Wystawie towarzyszy katalog.

7.03 – 05.05.2014, Leica Gallery Warszawa


Wernisaż Kacpra Kowalskiego
Zapraszamy na wernisaż długo oczekiwanej wystawy Kacpra Kowalskiego, laureata World Press Photo, fotografa i lotnika. Na wystawie, obok zdjęć dobrze znanych, można będzie obejrzeć premierowe fotografie w imponujących powiększeniach.

Wernisażowi towarzyszyć będzie premiera albumu.

kkowalski

Kacper Kowalski z zawodu architekt, specjalizuje się w fotografii z lotu ptaka i jest obecnie jednym z najlepszych na świecie lotników – fotografów.
Zdjęcia wykonuje z pokładu wiatrakowca. Pokazuje niedostępne na co dzień naturalne pejzaże i krajobrazy miejskie. Zdobył nagrody takie jak World Press Photo w 2009 roku w kategorii „Arts and Entertainment”, Grand Press Photo, International Photography Award, National Geograhic, Sony World Photography Award.

Kacper Kowalski „Efekty uboczne” 10.01-02.02.2014
Kuratorka wystawy: Agnieszka Jacobson-Cielecka
Wernisaż: 10 stycznia 2014, 20:00
Leica Gallery Warszawa, III piętro

Wystawa czynna: pon. – sob.10–20, niedz. 12-18 (z wyłączeniem 16, 21 i 28 stycznia)


UEG
OD DZISIAJ DOSTĘPNA BĘDZIE NA MYSIEJ 3 KOLEKCJA MARKI UEG POWSTAŁA WE WSPÓŁPRACY Z FILIPEM PĄGOWSKIM, ARTYSTĄ, OD LAT ZWIĄZANYM Z LEGENDARNĄ MARKĄ COMME DES GARÇONS.

KOLEKCJA Z ILUSTRACJAMI FILIPA, DOSTĘPNA BĘDZIE W SPRZEDAŻY WYŁĄCZNIE W SKLEPIE FLAGOWYM UEG NA MYSIEJ 3 W WARSZAWIE ORAZ W SKLEPIE INTERNETOWYM:
WWW.UEG-STORE.COM.

WYDARZENIU TOWARZYSZYĆ BĘDZIE WERNISAŻ WYSTAWY FILIPA PĄGOWSKIEGO.
_ _ _ _ _ _ _ _ _

FILIP PĄGOWSKI
MIĘDZYNARODOWEJ SŁAWY ARTYSTA GRAFIK. STUDIOWAŁ MALARSTWO, ILUSTRACJĘ I PROJEKTOWANIE PLAKATU NA AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH W WARSZAWIE. PRZEZ LATA MIESZKAŁ I TWORZYŁ W NOWYM JORKU. OD PONAD 13 LAT WSPÓŁPRACUJE Z LEGENDARNĄ JAPOŃSKĄ MARKĄ COMME DES GARÇONS, DLA KTÓREJ ZAPROJEKTOWAŁ M.IN. LOGO LINII PLAY. WSPÓŁPRACUJE Z WIELOMA FIRMAMI TAKIMI JAK LI NING, MILK X, PPGROUP I LEVI’S ASIA. JEGO ILUSTRACJE BYŁY PUBLIKOWANE W M.IN. THE NEW YORKER MAGAZINE, THE NEW YORK TIMES I LE MONDE.


SPOD LADY 31.08 – 1.09
EPSON MFP image


SEZONOWA WYPRZEDAŻ NA MYSIEJ 3

kwadrat_FB
Ciesz się przecenami! MYSIA3 – kolekcje do 50% OFF.

Mysia3 już od piątku, 21 czerwca, zaprasza na zakupy. W nowoczesnej koncepcji domu handlowego, która stanowi alternatywne rozwiązanie dla wielkich centrów handlowych, na trzech poziomach budynku znajdują się butiki z ubraniami, butami, akcesoriami i wyposażeniem wnętrz.

W piątek cały budynek zostanie oznakowany czerwonymi taśmami. Z kolei w sobotę, 22 czerwca, na parterze będzie się znajdował „czerwony bufet” – przechodzący goście będą częstowani czerwonymi przekąskami.


NOC ZAKUPÓW
TERMIN: 22 maja
nocZakupow


WYSTAWA BMW / ART/ TRANSFORMY
TERMIN: 16 – 22 maja
(w związku z duzym zainteresowaniem przedłużamy wystawę do najbliższej niedzieli tj. 26 maja. Serdecznie zapraszamy!)
transformyOd 16 do 22 26 maja przy ulicy Mysiej 3 można obejrzeć nietypową wystawę przygotowaną przez BMW przy współpracy Fundacji Bęc Zmiana. Zwiedzający zobaczą artystyczne interpretacje maski modelu BMW Serii 3, stworzone podczas pierwszej edycji projektu dla młodych twórców BMW/ART/TRANSFORMY.


NOC MUZEÓW / DOM HANDLOWY / DOM SZTUKI

TERMIN: 18-19.maja

wystawaTej nocy przestrzeń Mysiej 3 wypełni się sztuką.; Fotografia, video art, malarstwo i rzeźba będą do obejrzenia w różnych – czasem zaskakujących miejscach MYSIEJ 3. Od rana hole i sklepy będą kusić zaskakującymi obiektami sztuki, a w godzinach wieczornych odbędą się liczne spotkania autorskie, wernisaże i pokazy video. Mysia 3 stanie się nie tylko miejscem zakupów, ale jedyną w swoim rodzaju galerią.
Artyści, których prace będziemy mieli zaszczyt Państwu pokazać to m.in:

 • Franciszek Starowieyski / zastawa stołowa / projekty i szkice / unikat.
 • Leon Tarasewicz / zastawa stołowa / unikat

W trakcie Nocy Muzeów czynna będzie również unikatowa wystawa BMW / ART TRANSFORMY, stworzonych przez 12 młodych polskich artystów. Wśród nich m.in. Jan Lutyk, Tomasz Gancarczyk, Oskar Podolski czy Robert Kuta.


WYSTAWA LUKASZA GARLICKIEGO – IMPOSSIBLE PROJECT

IMPOSSIBLE PROJECT – ŁUKASZ GARLICKI
“DUMMY” – 11 KWIETNIA // 19:00 – 22:00 // MYSIA 3, II P.

imageIMPOSSIBLE PROJECT zaprasza na wernisaż zdjęć Łukasza Garlickiego. Aktora, który fotografował, zanim pomyślał o scenie. Autora, który szuka życia w manekinach.
Otwarcie wystawy odbędzie się 11 Kwietnia (czwartek) o godzinie 19:00 w salonie Impossible Project w Centrum Mysia 3, II piętro.

Łukasz Garlicki – ur. 1977
Fotograf, malarz, aktor. Wokalista i muzyk (Projekt Warszawiak, Działoszyn Band, Kobyły z Saturna, Soulteeth). Od lat aktywny w warszawskim undergroundzie. Absolwent wydziału aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej (2000). Przez trzy lata studiował reżyserię dramatu.
Pasję fotograficzną odkrył w sobie zanim pomyślał o aktorstwie. Zdjęcia robi od ‘92 roku. Lubi podglądać twórczość Eugene Atgeta, Williama Egglestona, Josefa Sudka, Roberta Franka, Joela Meyerowitza czy Saula Leitera, ale od zawsze stara się wypracować własny język fotograficzny. Zwraca uwagę na pozornie błahe fragmenty rzeczywistości, świadomie unikając sensacyjności ujęć. Tajemnicy szuka w światłocieniach oraz przenikaniu się tandety i wzniosłości. Tego, co wysokie, z niskim.
Fotografowanie manekinów stało się dla Garlickiego fetyszem. “Manekin jest fascynującym przedmiotem- udaje żywą istotę, będąc tylko kawałkiem plastiku. Łączy w sobie wzniosłość-człowieczeństwo z tandetą materii, wykonania. Dla mnie jest idealną metaforą dla fotografii, która odwzorowuje rzeczywistość, ale przecież sama rzeczywistością nie jest.” , mówi autor zdjęć.
Polaroid to dla Łukasza podróż sentymentalna: pierwszego Polaroid’a kupił w 96′ roku w Paryżu i to właśnie nim zrobił zdjęcia na wystawę IMPOSSIBLE PROJECT.

PRZEJDŹ DO WYDARZENIA NA FACEBOOK’U

Impossible Project Space Warsaw
Mysia 3, II piętro
tel: +48 884 867 518
fb: www.facebook.com/impossiblepolska
www.: www.the-impossible-project.com
mail: warsaw@the-impossible-project.com